Технології

Як збільшити прибутки від українських IT компаній вдвічі – дослідження

Технології/Як збільшити прибутки від українських IT компаній вдвічі – дослідження
Зберегти
Вигляд
lead

За сприяння з боку держави у 2020 році українська IT галузь може принести 5,1 мільярдів доларів експортної виручки. Про це свідчить результат дослідження PricewaterhouseCoopers (PwC), проведене на замовлення Європейської Бізнес Асоціації, оприлюднений на Lviv IT Arena.

З 2011 до 2015 років внесок ІТ у ВВП України збільшився з 0,6% до 3,3% (до $2,7 мільярдів). За оптимістичним прогнозом (у випадку сприяння розвитку галузі), до 2020 року кількість робочих місць серед розробників програмного забезпечення та в суміжних галузях може зрости на 250 тисяч.

За словами директорки PricewaterhouseCoopers (PwC) Ольги Андрієнко-Бентц існують три сценарії розвитку української ІТ-сфери. 

За результатами дослідження, запровадження прогнозованого оподаткування, стимулювання розвитку внутрішнього ринку та якісних змін у системі освіти зможуть збільшити частку ІТ-галузі в ВВП України з 3,3% до 4,5% (5,1 мільярдів доларів експортної виручки) та зростання кількості фахівців у галузі до 670 тисяч.

 

Костянтин Васюк, координатор ІТ-комітету ЕВА (Європейської Бізнес Асоціації):

«Українська ІТ-індустрія буде развиватися інтенсивно. Її зростання обумовлене тим, що ми працюємо на глобальному ринку, відтак і її зростання буде глобальним. А от чи буде вона зростати як сегмент, як нові робочі місця на українському ринку, – це питання. Ми хочемо і можемо принести в нашу країну зміни, розвиток і нові надходження до бюджету. Але сама лише фіскальна увага нічого не варта, тому що основна причина зростання галузі – це людський капітал».

 

Віталій Нужний, керуючий директор компанії Luxoft Eastern Europe:

«ІТ-компанії в Україні працюють на багато світових корпорацій і ми вміємо робити для них бізнес якісно. Але держава, зі свого боку, повинна зазначити, на яких умовах буде ведення цього бізнесу. Починати треба з освіти, зі створення прозорої податкової системи на 2-3 роки вперед. Третя умова – це захист інтелектуальної власності, щоб компанії базувалися у нас, в Україні. Ми знаємо, що треба робити, щоб за 5 років нас стало вдвічі більше, щоб ми робили 4,5% ВВП і щоб частка була не 2,5 мільярди доларів, а 5 мільярдів».

Марина Вишегородських, віце-президент з питань HR та організаційного розвитку Ciklum:

«ІТ-індустрія – це така індустрія, в якій знання приходять швидше, ніж будь-які освітні програми і курси встигають їх адаптувати. Тепер нашим завданням буде зробити так, щоб ці знання, які ми вже маємо, швидко скерувати в освітні програми. Щоб наші професори, які працюють в університетах, були up to speed. Я думаю, що наші державні мужі, якими б прихильними до сфери ІТ вони не були, не можуть, сидячи у своїх кабінетах, згенерувати програми, які б нам зараз були потрібні».

Пов`язані новини