Як живе Макіївка, яка залишилася «за межею»
Макіївка з 2014 року контролюється так званою «Донецькою Народною Республікою». Розташована в 5 км. від обласного центру – Донецька. Як і більшість шахтарських міст, є конгломератом окремих селищ, що місцями злилися одине з одним. До війни населення складало 350 тисяч осіб, після – 320 тисяч. Ділиться на п'ять адміністративних районів.
Захват і окупація
Захват Макіївки почався 13 квітня 2014 року. Біля міськвиконкому більше 1000 проросійських активістів підняли тріколор і прапор так званої «Донецької народної республіки». Будівлю виконкому здали без бою. 16 травня зайняли учбовий центр Управління держохорони. Пізніше були захоплені міліція, прокуратура, суди. Місто повністю перейшло під контроль так званої «ДНР».
Керівництво
Через близькість міста до Донецька, лідер бойовиків Олександр Захарченко – частий гість у Макіївці. До недавнього часу в місті був комендантом «Мутний». Пізніше його заарештували за допомогою цілого батальйону. Керує містом колишній чиновник, нині виконуючий обов'язки голови адміністрації Лариса Толстикіна. Силовий блок представлений поліцією так званої «ДНР» та батальйоном «Схід». Є окремі формування, які підкоряються донецькій комендатурі. До недавнього часу в спецопераціях були задіяні російські війська. Одна з найбільших баз знаходиться в районі міської лікарні. Макіївка неодноразово була під обстрілами. Останній раз у серпні-вересні 2015 року. Тоді постраждав центральний район, завод, житлові будинки, були поранені місцеві.
Економіка та промисловість
Переважно розвинені важка промисловість і шахти, видобуток кам'яного вугілля. Працюють підприємства «Макєєвуголь», «Ясинівський коксохімічний завод», «Макєєвкокс» збагачувальні фабрики. Особливість макіївських шахт полягає в тому, що всі вони сполучені старими гірськими роботами і мають гідравлічний зв'язок між собою, тому не можна ліквідовувати жодної шахти, не побудувавши довкола додаткового комплексу водовідливу. Макіївський металургійний комбінат імені Кірова зупинений. Макіївський труболиварний завод імені Куйбишева закритий, устаткування демонтоване.
Освіта та охорона здоров'я
В Макіївці 34 лікарні та поліклініка, 4 санаторії, Науково-дослідницький інститут з безпеки робіт в гірській промисловості. Медикаментів немає, лікарні існують за рахунок гуманітарної допомоги, поступає лише її чверть. Інше розкрадається або розпродається. Бойовики презентують залишки гуманітарки як допомогу з власної кишені. У місті 83 школи і майже 40 тисяч учнів, 11 технікумів, 6 музичних шкіл.
Гроші і соцвиплати
Як і в інших містах, найбільш незахищеними верствами населення виявилися інваліди, пенсіонери та молоді мами. Всі вони залишилися без виплат. Також містянам не виплачували зарплатню. Їжа, яка надається як допомога, часто поганої якості. Взимку мешканці кілька разів організовували голодні бунти з гаслами «Капуста червива» та вимагали від бойовиків нормальної їжі.
Ціни на основні продукти харчування
Сир - 230 грн./кг
Ковбаси копчені - 300 грн./кг
Сало — 110 грн./кг
Риба 80 грн./кг
Цукор — 25 грн./кг
Крупа ячня - 6 грн./кг
Цукерки шоколадні 310 грн./кг
/Громадське.СХІД
- Поділитися: