Політика

Які зміни пропонує внести до Конституції Порошенко

Політика/Які зміни пропонує внести до Конституції Порошенко
Зберегти
Вигляд

Президент Петро Порошенко пропонує Верховній Раді ліквідувати обласні та районні державні адміністрації. Про це йдеться в законопроекті № 4178а "Про внесення змін до Конституції", зареєстрованому в парламенті 26 червня.

Замість адміністрацій право на подання виконавчої влади пропонується передати виконавчим органам районних та обласних рад.

Разом з тим, в регіонах і районах, згідно з документом, будуть діяти представники Президента.

При цьому рішення представників та органів місцевого самоврядування, не відповідають законам, зможуть бути скасовані главою держави, а такі рішення будуть підставою для дострокового припинення повноважень представників та відповідних органів.

Також законопроектом пропонується вилучити норму, згідно з якою держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, однак залишається пункт про компенсацію державою витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів держвлади.

Розмежування повноважень органів місцевого управління та їх виконавчих органів припущено здійснювати на основі субсидіарності.

У розділі про парламенті передбачено скасування імперативного мандата: повноваження депутата не зможуть бути припинені через те, що він не увійшов у фракцію тієї партії, від якої був обраний, або вийшов з неї.

Законопроектом також гарантується діяльність парламентської опозиції.

Раді пропонується давати згоду на призначення генерального прокурора, але звільнити його зможе лише Президент, хоча парламент зможе висловити недовіру генпрокурору, що також спричинить його відставку (зараз Рада дає згоду на звільнення Президентом генпрокурора).

Рада також не зможе, згідно із законопроектом, звільнити голову Національного банку, за нею залишиться лише право призначати його за поданням Президента.

Президентові ж надається право призначати за згодою Ради главу Служби безпеки України і звільняти його (зараз парламент призначає за поданням Президента голову СБУ і звільняє його).

Президенту також пропонується призначати і звільняти з посади голову Служби зовнішньої розвідки.

У законопроекті також передбачено існування Державного бюро розслідувань, главу якого призначатиме за згодою Ради Президент і, якого зможе одноосібно звільнити.

Главі держави також надається право на призначення і звільнення голови Антимонопольного комітету, голови та членів національних комісій з державного регулювання природних монополій, у сферах зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг.

Всіх членів Кабінету Міністрів пропонується призначати Раді за поданням прем'єр-міністра, але міністра оборони і міністра закордонних справ - за поданням прем'єра, узгодженим з Президентом.

Пов`язані новини