УКРАЇНА

Якщо ми залишимося, будемо незалежними — головний редактор Kyiv Post

30 квітня, 2018 17:29
УКРАЇНА/Якщо ми залишимося, будемо незалежними — головний редактор Kyiv Post
Зберегти
Вигляд
Найбільшу англомовну газету України Kyiv Post продали. Одеський мультимільйонер сирійського походження Аднан Ківан придбав її в мільярдера Мохаммеда Захура за понад три з половиною мільйони доларів. За 23 роки видання змінює власника втретє.

Аднану Ківану закидали зв'язки з проросійськими сепаратистами на Донбасі та відношення до громадянської війні в Сирії. Попри запевнення нового власника, нині постає питання, чи лишатиметься й надалі Kyiv Post незалежним, адже видання відоме саме цим.

Громадське поспілкувалося з головним редактором видання Браяном Боннером. Браян обіймав цю посаду з 1999 року й кілька разів залишав видання. Він повернувся в Kyiv Post у 2013-му.

Kyiv Post — щотижнева англомовна газета, що видається в Києві. Видання має електронну версію, засноване в 1995 році американцем Джедом Санденом, а від 2009-го газетою володів британець Мохаммед Захур.

Що журналісти дізналися про нового власника?

Співробітники Kyiv Post в одному з останніх номерів опублікували матеріал про 56-річного одеського мультимільйонера Аднана Ківана. У статті йдеться, що сирієць володіє будівельною компанією Kadorr Group, заснованою у 2005. Його підозрюють у численних незаконних оборудках з будівництвом за сприяння міського голови Одеси Геннадія Труханова.

За словами колишнього нардепа Володимира Куренного, Ківан починав бізнес, тісно співпрацюючи із Сергієм Ківаловим, депутатом «Опозиційного Блоку».

«Нас турбує не те, що бізнесмени в цій країні мають зв'язок з політикою, а те, чи це дозволить нам писати чесні новини, не будучи на боці тих чи інших людей, об'єктивно, —  тобто так, як і повинні чинити журналісти. Наш читач не прийме політичного піару, джинси чи інших компромісів, на які, я гадаю, йдуть деякі редакції», — сказав Громадському Боннер.

Головний редактор видання Kyiv Post Браян Боннер, Київ, 25 березня 2018 року Фото: Громадське

Крім того, Ківан володіє одеським «7 каналом», який мав пропрезидентську позицію, пише Kyiv Post з посиланням на колишнього працівника місцевого медіа.

«Він [Ківан — ред.] володіє й іншими медіа та намагається збільшити інвестиції в Kyiv Post, — розповів Боннер. — Він казав мені, що має проблеми з обвинуваченням і розслідуванням щодо нього. Отже, мені здається, що він також бачить володіння медіа як захисний механізм. У кращому випадку, інвестуватиме в Kyiv Post та дозволить нам залишатися сильним і незалежним голосом».

Чи зміниться редакційна політика видання?

«Якщо ми залишимося, ми будемо незалежними. Якщо ж ні — то я знаю, що на ринку є потреба в незалежних журналістах. І ми знайдемо нове місце», — запевнив Боннер.

Водночас у статті Kyiv Post ідеться, що Ківан не збирається змінювати стратегію видання. Досі головний редактор газети мав лише коротку розмову з новим власником, і очікує на зустріч з ним, щоб обговорити подальшу долю медіа.

«Він сказав мені, що вірить у демократію, виступає проти корупції та хоче більше висвітлювати події в Сирії, — сказав Боннер. — Він — сирієць і виступає проти Асада. Але що він робитиме з газетою, ми не знаємо».

Головний редактор видання Kyiv Post Браян Боннер (ліворуч) та журналістка Громадського Наталія Гуменюк після ефіру програми «SUNDAY SHOW» Громадське.International, Київ, 25 березня 2018 року Фото: Громадське

Захищати чи не захищати Kyiv Post передусім вирішуватимуть рекламодавці, підписники й читачі, вважає Браян Боннер. Але вже скоро стане зрозуміло, чи хоче новий власник, щоб газета залишалася незалежним виданням:

«Насправді ми нічого не можемо зробити. Це його [Ківана — ред.] газета. Ми будували наш бренд і нашу репутацію. Нам дуже приємний високий рівень довіри до газети. Ми надзвичайно дорожимо цим, і, сподіваємося, новий власник дорожитиме так само».

Пов`язані новини