Президент Ірану Хасан Рухані заявив, що для допомоги країні в боротьбі з коронавірусом SARS-CoV-2 США мають зняти свої санкції. При цьому приймати гуманітарну допомогу Вашингтона Тегеран наміру не має.

Як передає Reuters, про це Рухані заявив у понеділок, 23 березня.

«Американські лідери брешуть… Якщо вони хочуть допомогти Ірану, все, що треба їм зробити, — то це зняти санкції… Тоді ми зможемо впоратися зі спалахом коронавірусу», — заявив іранський президент.

Напередодні він відкинув чергову пропозицію Вашингтона надати гуманітарну допомогу Ірану для боротьби з коронавірусом, назвавши її «найбільшою брехнею в історії».

Це не вперше Тегеран звинувачує США в тому, що американські санкції б’ють по іранській економіці, зокрема і в контексті пандемії SARS-CoV-2. Зокрема, міністр закордонних справ країни Мохамад Джавад Зариф також заявив, що США «стримують глобальну боротьбу проти COVID-19», і закликав «чинити опір каральним діям США».

Нагадаємо, США ввели санкції проти Ірану через його ядерну програму, однак у 2015 році після укладання Спільного всеосяжного плану дій, відомого також як іранська ядерна угода, погодилися їх поступово зняти в обмін на скорочення ядерного потенціалу Тегерана.

8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що США вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. 5 листопада ці санкції набули чинності. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

Зазначимо, що Іран чи не найбільше у світі потерпає від спалаху коронавірусу: за останніми офіційними даними, заразилися 23049 людей, понад 1800 померли. За оцінками Міністерства охорони здоров’я країни, від COVID-19 кожні десять хвилин помирає один іранець.

Станом на ранок 23 березня у світі офіційно зареєстровано 339 259 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 14 706 смертей та 98 834 випадки, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: