Фото:

Ice univerce/Twitter

Користувачі операційної системи Android у соцмережах повідомили, що їхній пристрій вийшов із ладу після того, як вони поставили на шпалери в пристрої картинку з озером, хмарним сходом сонця й зеленим берегом.

Як повідомляє BBC, у деяких пристроїв на Android — зокрема смартфони Samsung і Pixel (останній належить Google) — після встановлення картинки як шпалер почав постійно вмикатися-вимикатися екран. Для відновлення роботи пристрою може знадобитися відновлення заводських налаштувань.

Samsung уже повідомив BBC, що готує оновлення, яке виправить цю проблему, на 11 червня. Google поки не прокоментував ситуацію.

Видання зазначає, що цей баґ, схоже, спостерігається лише в останній версії Android 10.

Чому саме звичайна на перший погляд картинка виводить Android-пристрої з ладу — точно поки невідомо. Фахівці з кібербезпеки Кен Мунро і Дейв Лодж припускають: йдеться про баґ із програмним визначенням колірної моделі — якщо спрощено, це спосіб представлення кольорів у вигляді чисел.

Колірних моделей існує декілька. Найбільш відома, мабуть, — RGB (Red, Green, Blue), яка задає всі кольори через співвідношення трьох базових — червоного, зеленого і синього. Але є й інші моделі.

«Є можливість свідомо створити зображення, які містять більше інформації про колір, ніж це може обробити пристрій. У таких випадках деякі телефони можуть неправильно обробляти зображення. Вони виходять із ладу, бо не знають, що робити, а розробники програмного забезпечення, певно, не передбачили такої можливості», — кажуть фахівці.

Поділитись: