УКРАЇНА

Янукович: Я не просив РФ вводити війська в Україну

22 лютого, 2017 11:18
УКРАЇНА/Янукович: Я не просив РФ вводити війська в Україну
Зберегти
Вигляд
Колишній президент України Віктор Янукович заявив, що не звертався до президента Росії Владіміра Путіна з проханням ввести війська на територію України.

Колишній президент України Віктор Янукович заявив, що не звертався до президента Росії Владіміра Путіна із проханням ввести війська на територію України.

Про це повідомляє федеральне агентство ТАСС.

«Я не просив вводити війська на Україну. Це не так» — зазначив він, додавши, що не писав листа до Путіна, однак робив заяву.

«Це не лист, а заява, по-перше. По-друге, є закони, — додав екс-президент. — Я не зраджував своєму народу, я намагався свій народ захистити, і зробити це в рамках своїх повноважень».

Нагадаємо, копію листа Януковича до президента Путіна з проханням ввести війська на територію України продемонстрував нині покійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін. 

17 січня 2017 секретаріат ООН надав українській стороні фотокопію заяви екс-президента України Віктора Януковича від 1 березня 2014 року із проханням ввести російські війська на територію України. Про це заявили у ГПУ, однак не оприлюднили текст документу. 

Пізніше «Цензор.нет» оприлюднив копію заяви. У ній Янукович заявляє, що «події на Майдані, незаконне захоплення влади в Києві, привели до того, що Україна опинилася на порозі громадянської війни».

«У країні панують хаос і анархія, життя, безпека і права людей, особливо на південному сході і в Криму, — під загрозою. Під впливом західних країн здійснюється відкритий терор і насильство, люди переслідуються за політичними та мовними ознаками. У зв'язку з цим звертаюся до Президента Росії В.В. Путіна з проханням використовувати Збройні сили Російської Федерації для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності і захисту населення України», — йдеться у листі.

Сам Чуркін, представляючи цей документ, завірив справжність заяви своїм листом. Обидва листи знаходяться в матеріалах справи відносно Віктора Януковича про держзраду.

Нагадаємо, постійний представник РФ в ООН Віталій Чуркін помер 20 лютого 2017 року. 

Суд над Януковичем почнеться у найближчі місяці, заявив раніше генпрокурор Луценко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З якою думкою ви засинаєте? — питання Громадського Януковичу

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини