В Якутії комісія психоневрологічного диспансеру визнала небезпечним для себе й оточення шамана Олександра Габишева, який йшов до Москви «виганяти» президента Росії Володимира Путіна.

Про це російському виданню РБК розповів координатор «Правозащиты Открытки» Олексій Прянішніков, який надає Габишеву правову допомогу.

«Цю інформацію мені підтвердили Олександр Габишев і головлікар Якутського психоневрологічного диспансеру, який мені сказав, що вчора була проведена комісія і готується позов про недобровільну госпіталізацію Габишева», — заявив Прянишников.

Він зазначив, що термін подачі такого позову законодавчо обмежується 48 годинами, які вже минули.

Як уточнює ТАСС з посиланням на Прянішнікова, комісію сформували 29 травня після того, як Габишев подав заяву на ім'я головлікаря якутської лікарні про відмову від подальшої госпіталізації. Прянишников заявив, що рішення про визнання шамана небезпечним для себе і суспільства ухвалили «в прискореному порядку».

Прянишников заявив РБК, що, за версією головного лікаря диспансеру, шаман до цього перебував у лікарні добровільно. Захист Габишева не згоден з цим.

«Назвати це рішення ухваленим без тиску, з урахуванням того, що доставляли його з дому до лікарні 20 співробітників ОМОНу, не можна», — заявив адвокат.

Нагадаємо:

  • Олександр Габишев, який називає себе якутським шаманом, ішов до Москви «виганяти» президента Росії Володимира Путіна з Кремля. Він стверджує, що Путін є породженням темних сил, з яким під силу впоратися тільки шаману.
  • 12 вересня стосовно Габишева відкрили кримінальну справу про публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності (ч. 1 ст. 280 КК РФ). З 13 вересня він перебував у розшуку. 
  • У ніч на 19 вересня у російській Бурятії Габишева затримали, а 20 вересня його доставили до слідчого.
  • 20 вересня Габишева направили до психлікарні, де мали провести психіатричну діагностику. Психолого-психіатрична експертиза визнала Габишева неосудним.
  • У грудні він відновив свій похід до Москви — і його знову затримали, а згодом відвезли в психіатричну лікарню.
Поділитись: