УКРАЇНА

Янукович не вжив ніяких заходів з недопущення масових розстрілів — ГПУ

УКРАЇНА/Янукович не вжив ніяких заходів з недопущення масових розстрілів — ГПУ
Зберегти
Вигляд
Як гаранту Констутиції, Януковичу було необхідно вжити вичерпних заходів для недопущення масових розстрілів громадян, які до того ж не мали вогнепальної зброї

Як гаранту Констутиції, Януковичу було необхідно вжити вичерпних заходів для недопущення масових розстрілів громадян, які до того ж не мали вогнепальної зброї. Про це в ефірі Громадського розповів прокурор управління спецрозслідувань ГПУ Роман Псюк.

«На даний час судом досліджено більше 30 епізодів, у яких встановлено, що у жодного вбитого чи пораненого не було ніякої зброї. Тобто, особи не представляли ніякої загрози для правоохоронців», — переконаний Псюк.

Також він додав, що силові структури придушували саме мирний протест, оскільки на відеозаписах подій 20 лютого експертиза не виявила вогнепальної зброї.

За словами адвоката Віктора Януковича Ігоря Федоренка, колишній президент мав хвилюватися за власну безпеку.

«Мій клієнт вжив усіх можливих заходів. Що він міг вдіяти? Вийти і встати між протестувальниками і міліціонерами? Чи взмахнути чарівною паличкою?», — заперечив він слова прокурора.

Адвокат родин Небесної сотні Маркіян Галабала впевнений, що Янукович мав дати наказ роззброїти спецроту МВС ще 18 лютого, коли вона тільки отримала зброю

«18 лютого, ввечері, треба було дати наказ цю зброю повернути на склади», — підкреслив він.

Адвокат екс-беркутівців Павло Аброськін зазначив, що такий наказ був би незаконним.

«А ви знаєте, чому спецроті була видана зброя 18 лютого? 18 лютого 180 вогнепальних поранень отримали правоохоронці. 19 загинуло», — сказав він.

Адвокат Януковича Федоренко підкреслив, що колишній президент взагалі не був у курсі про видачу зброї спецроті МВС.

«Йому не відомо, які підрозділи яку зброю отримують. Ніхто йому про це не доповідає. Це внутрішня робота правоохоронних органів. Вони завжди отримують зброю, коли є насильство проти працівників міліції. Нема ніяких доказів, що йому взагалі було щось про це відомо, його підписів у акті видачі зброї його підпису не стояло», — підкреслив Федоренко.

Раніше Псюк повідомляв, що допит Януковича у якості свідка, а не обвинувачуваного, був єдиним правильним рішенням з усіх можливих.

Також Псюк повідомив, що 20 лютого, перед початком трагедії на Майдані Янукович розмовляв із головами МВС та СБУ

Нагадаємо, 28 листопада у Святошинському суді Києва відбулося судове засідання у справі п'яти колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут», на якому допитали Віктора Януковича.

Пов`язані новини