Політика

Янукович виступив за український Донбас і сказав, що відповідальний за придушення Майдану

Політика/Янукович виступив за український Донбас і сказав, що відповідальний за придушення Майдану
Зберегти
Вигляд

Екс-президент Віктор Янукович заявив, що частково несе відповідальність за вбивства під час придушення протестів на Євромайдані у лютому 2014 року, а Донбас повинен залишитись у складі України.

Про це він заявив в інтерв'ю ВВС-Newsnight.

«Якщо Київ хоче, щоб Донбас залишився в Україні, – а я за це; я за те, щоб Донбас залишився в Україні, потрібно сідати за стіл переговорів, зробити все, що завгодно, досягти компромісу, домовитися і почати виконувати Мінські угоди», – цитує Януковича ВВС-Україна.

Янукович також закликав США та ЄС змусити Київ вести прямі переговори з лідерами бойовиків.

«І сьогодні Європа, Сполучені Штати Америки, які безпосередньо впливають на Київ, повинні змусити Київ сісти за стіл переговорів з представниками Донбасу і виконати мінські угоди», – сказав він.

Колишній президент зазначив, що зараз велику частину часу проводить в Ростові, але змушений пересуватися по Росії.

Анексія Криму Росією стала, за його словами, трагедією, якої б не сталося, якби він був президентом. Він вважає перспективу повернення Криму Україні не надто реалістичною.

Янукович заявив, що ніколи не віддавав наказ відкривати вогонь по учасниках акцій протесту, але доклав недостатньо зусиль для того, щоб припинити кровопролиття.

«Я був противником, категоричним противником, кровопролиття. Я вважав, що ніяка влада не варто краплі крові людей. Тому я був проти того, щоб пролилася кров в Україні. І я зробив все, щоб в Україні не було війни», – сказав він.

При цьому він покладає відповідальність за кровопролиття на «радикальні елементи» прихильників Майдану.

«Я звернувся зараз в Генеральну прокуратуру з проханням, щоб ці матеріали розслідування публічно могли показувати суспільству, тому що суспільство не знає, що розслідування фактично ніяке не ведеться. Минуло півтора року. Навпаки, знищуються всі сліди тих злочинів, які вчинені на Майдані», – заявив Янукович.

На запитання про готовність повернутися до України, щоб відповісти на звинувачення у причетності до масових вбивств на Майдані, Янукович сказав, що розслідування тих подій практично не ведеться.

«Я ніяких наказів не давав. Це не мої повноваження, по-перше. По-друге, я публічно говорив, що я проти застосування сили, тим більше – стрільби. Я проти кровопролиття, я про це постійно говорив. Але. Працівники правоохоронних органів виконували свої обов'язки згідно існуючих законів, тому вони мали право на застосування зброї у тих випадках, коли це передбачено законом. І в яких випадках вони його застосовували, а в яких не застосовували – у мене цих фактів немає», – сказав Янукович.

Також Янукович заявив, що він не привласнював державні кошти і не ховав гроші на рахунках у закордонних банках.

Його розкішний особняк в передмісті Києва, який був відкритий після його втечі широкій публіці, за його словами, йому особисто не належить.

Віктор Янукович також запевняє, що розташований на території резиденції зоопарк, у тому числі зі страусами, йому не належав, він лише «підтримував цих страусів», які «просто жили там».

/ фото twitter.com/ggatehouse

Пов`язані новини