Технології

Японія вперше у світі планує випробувати міні-ліфт у космосі

7 вересня, 2018 07:51
Технології/Японія вперше у світі планує випробувати міні-ліфт у космосі
Зберегти
Вигляд
Японська компанія у середині вересня планує запустити на орбіту першу тестову модель космічного ліфта.

Японська компанія у середині вересня планує запустити на орбіту першу тестову модель космічного ліфта. Це буде мініатюрна модель справжнього ліфта, якою протестують можливість використання цих технологій в космосі.

Про це повідомляє AFP.

Міні-ліфт запустять в космос на ракеті з південного острова Танегасима. Тестовий ліфт виглядає як коробка розміром 6х3х3 сантиметрів. Якщо вченим вдасться запустити його в космосі — це дасть підтвердження тому, що сама ідея ліфту в невагомості може існувати.

Ліфт, як планується, має рухатися по 10-метровому кабелю між двома міні-супутниками.

«Це буде перший у світі експеримент з тестування руху ліфту в космосі», — сказав речник університету Шизуока, вчені якого працюють над технологією.

За експериментом спостерігатимуть з камер супутників. Утім, ідея проекту ще далека від кінцевої мети справжнього великого космічного ліфту. Учені гадають, що його можна буде втілити в життя щонайменше до 2050 року та згодом не лише ракетами відправляти людей у космос.

Уперше ідею космічного ліфту висунув російський вчений Костянтин Циолковський в 1895 році. З того часу вчені замислюються над розробкою технологій, які на сьогодні досі не дозволяють створити такий ліфт.

Головна проблема проекту — це матеріали, адже для того, щоб підняти вантаж у космос, необхідна величезна противага.

Раніше компанія Blue Origin анонсувала початок космічних подорожей на 2019 рік: квиток коштуватиме щонайменше $200 тисяч.

Також повідомлялося, що що в Китаї розробляють «розумну» ракету, яка зможе автоматично визначати курс та протидіяти аваріям.

Більше про:
# космос
Пов`язані новини