Японія успішно запустила ракету нового покоління після низки невдач

Японія 17 лютого успішно запустила свою нову флагманську ракету H3. Рівно рік тому запуск цієї ракети нового покоління скасували через несправність, а кілька наступних спроб завершилися невдачами.
Про це пише Reuters.
Ракета H3 стартувала о 9:22 ранку за місцевим часом (2:22 ночі за Києвом) і успішно випустила два мікросупутники. Учені в космічному центрі на півдні Японії аплодували, кричали та обіймали одне одного.
«Новонароджена H3 щойно зробила свій перший крик. І нам потрібно вже завтра почати підготовку до третього запуску H3», — сказав керівник проєкту Масаші Окада, який очолював десятирічну розробку нової ракети.
H3 має замінити собою ракету H-IIA двадцятирічної давності, яку незабаром знімуть з експлуатації. Уряд Японії планує до 2030 року запустити близько 20 супутників і зондів за допомогою ракет H3 для внутрішнього використання.
Планується, що у 2025 році H3 доставить дослідника Місяця для спільного японсько-індійського проєкту LUPEX, а також вантажний космічний корабель для очолюваної США програми дослідження Місяця Artemis («Артеміда») в майбутньому.
Запуск ракети H3 став другою перемогою поспіль для Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) після того, як його роботизований космічний корабель SLIM здійснив м’яку посадку на поверхню Місяця у січні. Це зробило Японію п’ятою країною у світі, яка висадилася на Місяць.
Попередні невдачі
Рівно рік тому, 17 лютого 2023-го, JAXA в останній момент зупинила запуск ракети нового покоління H3 через те, що вторинні двигуни для прискорення не запустилися.
А перший запуск у березні закінчився тим, що ракета знищилася через 14 хвилин після зльоту, коли двигун другого ступеня не запалився. JAXA не змогла визначити пряму причину.
Незабаром після цього маленька ракета JAXA Epsilon також не змогла запуститися.
Японія позиціює себе мирною космічною державою, яка нарощує космічні можливості суто для наукового прогресу та використання космосу в мирних цілях. Японія регулярно виводить на орбіту наукові обсерваторії та просунулась у вивченні рентгенівського випромінювання.
- Поділитися: