Технології

Японська компанія вивела на орбіту Землі супутник для штучних метеорних дощів

Science Alert
Технології/Японська компанія вивела на орбіту Землі супутник для штучних метеорних дощів
Зберегти
Вигляд
Японська компанія Astro Live Experiences вивела на орбіту Землі кілька супутників, призначених для запуску штучних метеорів. Спочатку супутники планують протестувати — у разі успішних випробувань штучний метеорний дощ запустять над Хіросімою у 2020 році, пише Science Alert.

Сім супутників вагою 65 кілограмів запустили з японського космодрому Утіноура вночі 18 січня, на навколоземну орбіту на висоту понад 400 кілометрів їх вивела ракета Epsilon-4.

Метеорний дощ утворюватиметься наступним чином: супутник за допомогою спеціального механізму виштовхне низку дрібних металевих кульок діаметром близько одного сантиметра у напрямку Землі.

Кульки, входячи в атмосферу планети, утворюватимуть потік різнокольорових світлових смуг, які будуть видимі на відстані понад 200 кілометрів.

Матеріал, з якого виготовлені кульки, не розкривається: ця інформація є комерційною таємницею. Зазначається, що кожний супутник містить близько 20 таких кульок.

«Порівняно з природними, наші метеори більш масивні і будуть рухатись в атмосфері повільніше, що дозволить спостерігати їх протягом більш тривалого часу», — розповів представник Astro Live Experiences Хірокі Кадіхара.

Проект отримав назву Sky Canvas. Планується, що вперше штучний метеорний дощ запустять у наступному році над Хіросімою — у пам'ять про жертв атомного бомбардування міста, яке відбулось 75 років тому.

Нагадаємо, у грудні 2018 року можна було спостерігати метеорний дощ Гемініди. Зорепад почався 4 грудня і тривав до 17, проте його пік активності був 14 грудня.

Пов`язані новини