Японська компанія Astro Live Experiences вивела на орбіту Землі кілька супутників, призначених для запуску штучних метеорів. Спочатку супутники планують протестувати — у разі успішних випробувань штучний метеорний дощ запустять над Хіросімою у 2020 році, пише Science Alert.

Сім супутників вагою 65 кілограмів запустили з японського космодрому Утіноура вночі 18 січня, на навколоземну орбіту на висоту понад 400 кілометрів їх вивела ракета Epsilon-4.

Метеорний дощ утворюватиметься наступним чином: супутник за допомогою спеціального механізму виштовхне низку дрібних металевих кульок діаметром близько одного сантиметра у напрямку Землі.

Кульки, входячи в атмосферу планети, утворюватимуть потік різнокольорових світлових смуг, які будуть видимі на відстані понад 200 кілометрів.

Матеріал, з якого виготовлені кульки, не розкривається: ця інформація є комерційною таємницею. Зазначається, що кожний супутник містить близько 20 таких кульок.

«Порівняно з природними, наші метеори більш масивні і будуть рухатись в атмосфері повільніше, що дозволить спостерігати їх протягом більш тривалого часу», — розповів представник Astro Live Experiences Хірокі Кадіхара.

Проект отримав назву Sky Canvas. Планується, що вперше штучний метеорний дощ запустять у наступному році над Хіросімою — у пам'ять про жертв атомного бомбардування міста, яке відбулось 75 років тому.

Нагадаємо, у грудні 2018 року можна було спостерігати метеорний дощ Гемініди. Зорепад почався 4 грудня і тривав до 17, проте його пік активності був 14 грудня.

Поділитись: