Депутати Верховної ради підтримали у другому читанні і в цілому два законопроекти, що передбачають модернізацію Бортницької станції аерації біля Києва.

Законопроектом №2392а депутати тимчасово звільнили від ввізного мита товари, які будуть надходити в Україну в рамках реалізації проекту модернізації Бортницької станції очищення стічних вод.

При цьому визначено, що таке звільнення буде надаватися лише за умови, що товари ввозитимуться японським суб'єктом по реалізації проекту, за переліком і в обсягах, погоджених українським суб'єктом по реалізації проекту з Японським агентством міжнародного співробітництва.

Також визначено, що пільги по сплаті ввізного мита будуть надаватися за умови, що ввезені товари не виробляються в Україні або виробляються, але не відповідають вимогам проекту.

Законопроектом №2393а передбачено тимчасово встановити пільги в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб, податком на додану вартість, податком на прибуток підприємств.

15 червня Японія надала Україні кредит у розмірі 18 млрд гривень (понад 900 млн дол) на реконструкцію Бортницької станції аерації. Кредит надають на 40 років із процентною ставкою 0,1% річних на перших 10 років.

Кредитна угода для модернізації Бортницької станції аерації є частиною фінансової підтримки України з боку Японії на загальну суму 1,5 млрд дол.

Бортницьку станцію аерації звели у 1960–90-х роках. Вона очищає всі стічні води Києва.

Нещодавно уряди України та Японії підписали кредитну угоду про другу позику у $300 млн на політику розвитку на здійснення економічних реформ.

У серпні 2014 року Україна вже отримала від Японії $100 млн на здійснення економічних реформ.

/ фото uk.wikipedia.org

Поділитись: