Міністр навколишнього середовища Японії Сіндзіро Коїздумі
Фото:

Facebook/Shinjiro Koizumi

Міністр навколишнього середовища Японії Сіндзіро Коїдзумі повідомив, що в нього народився син і він іде в декретну відпустку на два тижні. Частина японських депутатів розкритикувала Коїдзумі через те, що він віддав пріоритет особистому життю, а не роботі.

Про народження сина міністр повідомив журналістам у п’ятницю, 17 січня, одразу по поверненні з лікарні.

«Як батько, я дуже щасливий і відчуваю неймовірне полегшення. Добре, що й мати, й дитина в гарному здоров’ї… Я радий, що був поруч із ними», — повідомив Коїдзумі журналістам.

Сіндзіро Коїдзумі став першим міністром японського уряду в історії, який оголосив, що йде в декретну відпустку. За його словами, так він хоче стати прикладом для японських батьків, що працюють.

При цьому Коїдзумі визнав, що до його рішення поставилися неоднозначно. «Моїм пріоритетом буде політична діяльність і вирішення будь-яких несподіванок, але водночас я буду приділяти час і вихованню дитини», — цитує його Reuters.

Сіндзіро Коїдзумі — син колишнього прем’єр-міністра Японії Дзюнітіро Коїздумі (2001-2006). Улітку 2019 року він оголосив, що одружується на відомій японській телеведучій Крістел Такігава і що пара очікує на первістка. Пізніше Коїдзумі повідомив, що піде на кілька тижнів у відпустку по догляду за дитиною.

Заохочення чоловіків брати декретні відпустки є частиною програми уряду чинного прем’єра Сіндзо Абе під назвою «Жінкономіка», яка покликана підвищити рівень зайнятості жінок в Японії.

Умови декрету для батьків у Японії є одними з найбільш вигідних у світі: декретна відпустка частково оплачується щонайменше протягом року або довше, якщо немає можливості віддати дитину в дошкільний заклад. Утім, за даними уряду, лише 6% японських чоловіків йдуть у декретну відпустку. Мета уряду — збільшити цей показник до 13% у 2020-му.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile