Економіка

Яресько розповіла, коли очікувати на другий транш кредиту МВФ

Економіка/Яресько розповіла, коли очікувати на другий транш кредиту МВФ
Зберегти
Вигляд

У травні-червні Міжнародний валютний фонд здійснить оцінку виконання Україною нової програми реформ і тоді може ухвалити рішення про надання другого кредитного траншу. Його обсяг може становити близько 5 млрд доларів, повідомила міністр фінансів Наталія Яресько, повідомляє УНІАН.

«Другий транш становитиме близько 5 млрд доларів. Перший перегляд запланований на травень-червень. Говорити, чи буде точно транш (у травні-червні – ред.), поки що не можна», – сказала очільниця міністерства.

«Перший транш кредиту прийде, я сподіваюся, завтра (13 березня), якщо не сьогодні», – зазначила Яресько.

Стабілізація фінансового сектору є одним із основних завдань Мініфіну на сьогодні.

«Останні 3 місяці були дійсно важкими для України і завдання, яке перед нами стоїть, – це стабілізація фінансової та банківської системи. Це не просто лозунг, це завдання, яке стоїть перед Міністерством фінансів. Ми вже здійснили декілька важливих кроків задля досягнення цієї мети», – сказала Яресько.

За словами міністра, що схвалення Державного бюджету на 2015 рік та згодом – змін до нього, дало можливість профінансувати витрати на оборону та соціальні виплати, та досягти домовленості з МВФ щодо надання кредитної програми обсягом $17,5 млрд.

«Одночасно з програмою МВФ передбачено широкий комплекс інших заходів, які також будуть позитивно впливати на стабілізацію економіки та допоможуть досягти повернення до росту економіки», – каже Яресько.

Пов`язані новини