Економіка

Яценюк: За опалювальний сезон Україна витратить на окуповані території близько $1 мільярда

Економіка/Яценюк: За опалювальний сезон Україна витратить на окуповані території близько $1 мільярда
Зберегти
Вигляд

Влада України витратить близько одного мільярда доларів на дотації непідконтрольним територіям Донецької та Луганської області близько за час проведення опалювального сезону за рахунок поставок електроенергії, газу та пенсій.

«2,4 млрд ми виплатили пенсій, обсяги споживання природного газу два місяці тому були 200 млн куб. На місяць, зараз вже 300 млн кубометрів газу на місяць. Електроенергія - 800 мільйонів. Тобто я порахував плюс-мінус, що нам тільки за опалювальний сезон ця сума по газу та електроенергії по виплатах пенсій може досягти $ 1 млрд», - розповів він під час прес-конференції у вівторок в Києві.

Він наголосив, що Україна не може допустити гуманітарної катастрофи на Донбасі.

«Якщо зараз відключити газ та електроенергію люди позамерзали і повмирають. Ми не може цього зробити, але ті суми коштів, які зарезервовані урядом на виплати пенсій, пільг і дотацій на захищені і незахищені статті за видатками місцевих бюджетів на Донецькій і Луганській областях на тих територіях , які тимчасово не контролюються, будуть зменшені на вартість (спожитого) газу і електроенергії, і мені здається, це справедливо», - наголосив прем’єр.

 

 

/ відео Якова Любчича

Пов`язані новини