Є докази катування Олексія Чірнія та Геннадія Афанасьєва, які мають свідчити проти Олександра Кольченка та Олега Сенцова в Росії.

Про це в ефірі Громадського заявила російська правозахисниця Зоя Свєтова.

«Чірній та Афанасьєв визнали свою провину і за це їм дали 7 років позбавлення волі. Тепер вони будуть свідчити проти Кольченка та Сенцова. Їх не можна засуджувати за те, що вони визнали свою провину. Є докази, що їх скоріш за все катували. Їх змусили, і вони не встояли проти тиску, який на них здійснювали», - заявила правозахисниця.

Окрім того, за словами Свєтової, катування було застосовано і щодо іншого затриманого українця, Юрія Яценка, якого звинуватили у незаконному зберіганні вибухових речовин.

«ФСБ хотіло, щоб Юрій Яценко визнав провину, що він терорист, який приїхав, щоб здійснювати терористичні акти. Вони катували його і вимагали ці зізнання. Він мені в інтерв'ю детально розповів, яких тортур він зазнав і, щоб його не чіпали, він порізав собі вени і живіт», - розповіла правозахисниця.

Як повідомлялося, 10 березня 2015 року районний суд Бєлгорода засудив Юрія Яценка до 2 років колонії-поселення. А 3 травня тамтешній обласний суд зменшив вирок до 9 місяців, які львів’янин на момент винесення судового рішення вже відсидів за ґратами. Наразі він повернувся додому.

Нагадаємо, учасники протестів проти анексії Криму кінорежисер Олег Сенцов і активіст Олександр Кольченко були затримані у Криму співробітниками ФСБ Росії у травні 2014 року. Їх звинувачують у підготовці терактів у Сімферополі, Ялті та Севастополі з метою дестабілізації політичної ситуації на півострові. Сенцову також додали звинувачення у незаконному зберіганні зброї. Вони провини не визнають.

Поділитись: