Керівник так званої «ДНР» Олександр Захарченко повідомив про те, що відведення зброї відкладається через порушення режиму тиші українськими військовими. За його словами, всупереч режиму тиші відбувся обстріл Донецька. Натомість донецька журналістка Поліна Петрова розповіла Громадському.СХІД про те, що ніяких обстрілів у самому Донецьку та поблизу не було з 30 вересня.

«Ніяких порушень перемир'я не було. Навпаки, згідно з даними так званої «міноборони» самопроголошеної республіки, минула доба пройшла без порушень тиші. Останні обстріли зафіксували 30 вересня. За даними того ж «міноборони», було обстріляно Петровський район Донецька, в результаті чого поранено одного місцевого меканця. Так, можна сказати, що ці 48 годин минули без стрілянини, режим припинення вогню дотримано, тому 3 жовтня повинен початися процес відведення зброї». 

На думку журналістки Поліни Петрової, Захарченко неправильно трактував інформацію, коли повідомив про те, що відведення зброї відкладається через обстріл Донецька:

«Можливо, Захарченко говорив як раз про той обстріл 30 вересня, можливо у нього була якась неправдива інформація. Була ще одна заява від так званого «міністра оборони ДНР» Володимира Кононова про те, що починають готувати полігон на відстані 15 км. від лінії розмежування. Саме туди збираються відводити зброю. За його словами, полігони, які вже освоєні, розташовані надто близько до лінії розмежування, тому не відповідають Мінськім домовленостям».

Риторика повідомлень місцевої так званої «влади» полягає в тому, що саме Київ повинен робити перші кроки, перш ніж їх почнуть робити з боку Донецька. Тому більшість місцевих мешканців дотримується такого погляду. Проте є і думки, що найближчим часом, можливо вже на початку 2016 року, ситуація стабілізується. Вже дві міжнародні організації отримали акредитацію в так званії «ДНР» – Червоний Хрест та громадська організація People in Need. Що стосується Лікарів без кордонів, які мали проблеми у Луганську, вони так само повинні пройти перевірку на предмет будь-яких порушень і в Донецьку. Тому їхня діяльність у регіоні під питанням.

/Громадське.СХІД

Поділитись: