Економіка

ЄБРР погіршив оцінку падіння української економіки

Економіка/ЄБРР погіршив оцінку падіння української економіки
Зберегти
Вигляд

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив оцінку падіння української економіки в поточному році з 7% до 9% і відзначає наявність подальших ризиків для пониження прогнозів в разі продовження активних бойових дій на сході країни і подальшого руйнування торгових зв'язків з Росією. Про це йдеться у прес-релізі ЄБРР.

За його оцінками, також очікується скорочення української економіки в 2015 році на 3% замість нульової динаміки, прогнозованої в травні 2014 року.

Разом з тим, стабілізація ситуації на сході може відкрити можливість для відбудови інфраструктури в регіоні і для відновлення довіри інвесторів. Хоча терміни такого відновлення є досить невизначеними, йдеться в прес-релізі.

Щодо підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС, експерти банку вважають, що це може послужити фундаментом для імплементації в країні широкомасштабних реформ, які, якщо будуть реалізовані, стимулюватимуть інвестиційну діяльність і сприяють збільшенню експорту.

За оцінками експертів ЄБРР, домовленість про перенесення до кінця 2015 року реалізації положень Угоди, що стосуються зони вільної торгівлі, надасть додаткову підтримку українським виробникам та бюджету країни. Водночас відстрочка може сповільнити реалізацію необхідних реформ.

Пов`язані новини