Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розпочав розслідування проти компанії «Наша ряба» Юрія Косюка, радника президента України Петра Порошенка.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розпочав розслідування проти  компанії «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка, радника президента України Петра Порошенка.

Про це йдеться у розслідування програми «Наші гроші».

Зокрема, мешканці сіл, що розташовуються біля потужностей «МХП» у Вінницькій області, подали скаргу через неналежне зберігання відходів тваринного виробництва (зокрема, пташиного посліду).

Також, мешканці села Оляниці поскаржились на те, що через частий рух великогабаритного транспорту дорогами, у їхніх будинках почали з’являтися тріщини.

«Село Оляниця мало нещастя розташуватися якраз між бригадами, тобто місцями, де вирощуються курчата, і іншими потужностями компанії. До 400 автомобілів рухається дорогою села на день. Через цей великий рух розбивається дорога, а через вібрацію руйнуються будинки, які стоять обабіч цієї дороги», — пояснила керівниця відділу ГО «Екодія» Альона Міскун.

Крім цього, мешканці сіл повідомляють, що перед початком будівництва нових потужностей компанії Косюка було фальсифіковано громадські слухання, які нібито погодили це будівництво. За фактом фальсифікації розпочато розслідування, яке триває вже півтора роки.

Мешканці сіл Оляниця та Заозерне подали скаргу до ЄБРР, який співпрацює з компаніями Косюка. У Європейському банку розпочали незалежне розслідування ситуації.

Нагадаємо, що у квітні стало відомо, що Юрій Косюк став третім найбагатшим українцем за версією журналу «Фокус». Його статки оцінили у 0,9 млрд доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Цар гори»: Як багаті та впливові ділять землі під Києвом

Поділитись: