Єдина система відеомоніторингу в Україні охопить камери на дорогах та у навчальних закладах — МВС
В Україні створюють Єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки, яка міститиме камери спостереження на дорогах, у місцях скупчення людей і в навчальних закладах.
Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко в етері телемарафону «Єдині новини».
Наразі у Верховній Раді України на розгляді перебуває законопроєкт про Єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки.
До системи планують під’єднати 50 тисяч камер відеоспостереження, які вже встановлені на вулицях міст на територіях, де не ведуться бойові дії. 8 тисяч камер уже під’єднали.
За словами Тимченка, будуть під’єднані камери відеоспостереження, які розташовані на автодорогах державного значення. Їх кількість збільшуватимуть залежно від ситуації на дорогах і в тих місцях, де велика концентрація аварій.
Також під'єднають камери у місцях великого скупчення людей; камери, які під'єднані до муніципальних систем «Безпечне місто». Окрім того, у перспективі до системи будуть під’єднані камери в навчальних закладах, у розважальних центрах, на заправках, у публічних місцях.
«Безумовно, для суб'єктів господарювання в межах законопроєкту будуть розроблені правила безпеки — як буде здійснюватись доступ до камер відеоспостереження, як вони адмініструватимуться і як буде використовуватись інформація», — пояснив Тимченко.
Він зазначив, що зараз у Києві на 1 тисячу населення встановлено 2 камери відеоспостереження. Для порівняння, у Римі цей показник становить 4 камери на 1 тисячу населення, у Стамбулі — 7, у Берліні — 8, у Лондоні — 13.
У МВС вважають, що система відеомоніторингу допоможе не лише знизити рівень злочинності, але й проводити превентивну діяльність. Тимченко зазначив, що у місцях, де була велика концентрація ДТП, після встановлення камер відеоспостереження вона зводиться до нуля.
Запуск Єдиної системи відеомоніторингу мав бути завершений ще наприкінці 2022 року, але повномасштабне вторгнення призупинило ці процеси.
- Поділитися: