Порошенко підкреслив, що отримання автокефалії Православною церквою в Україні не означатиме, що вона стане державною.

Єдина православна помісна церква не стане державною, конституційний принцип свободи совісті порушений не буде порушений.

Про це заявив під час виступу у Верховній Раді президент Петро Порошенко. Він підкреслив, що отримання автокефалії Православною церквою в Україні не означатиме, що вона стане державною.

«Хочу запевнити, що Томос, на який ми так сподіваємося і для отримання якого докладаємо зусиль, і поява визнаної єдиної помісної церкви — аж ніяк не означатиме порушення конституційного принципу свободи совісті. Єдина православна помісна церква не стане державною. Всі віруючі мають і будуть мати право вільно вибирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію», —  зазначив президент.

18 квітня у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про підтримку звернення президента Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання декрету про автокефалію православної церкви в Україні.

УПЦ Київського патріархату закликало УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile