Життя

Єдина в Криму україномовна газета «Кримська світлиця» припинила випуск

Життя/Єдина в Криму україномовна газета «Кримська світлиця» припинила випуск
Зберегти
Вигляд

Єдина у анексованому Криму газета українською мовою – «Кримська світлиця» – більше не виходитиме на півострові. У випуску за 25 березня вказано, що це – «останній випуск газети», повідомляють «Крим. Реалії».

У матеріалі «Фронт усередині країни» зазначається, що 14 березня 2016 року вийшов наказ гендиректора про переведення редакції з Сімферополя до Києва. Кримські співробітники газети зазначають, що вважають це рішення несправедливим.

Директор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун пояснив, що штатним співробітникам редакції запропонували два варіанти: або переїзд до Києва і продовження роботи на своїх посадах, або переведення на співпрацю за цивільно-правовою угодою без переїзду.  Тобто, в цьому випадку переїзд не буде потрібний.

Андрій Щекун наголосив, що керівництво видавництва не може нести відповідальність за штатних співробітників, які перебувають на окупованій території.

Газета «Кримська світлиця» видається у Криму з 1992 року. Її засновники – Міністерство культури України, товариство «Просвіта» й трудовий колектив газети. Національне газетно-журнального видавництво припинило випуск газети у друкованому вигляді у травні 2015 року. Відтоді видання існує в електронному вигляді. З того ж часу ведуться переговори про переїзд редакції до Києва.

Пов`язані новини
Життя
15 жовтня 2018, 17:45
В Одесі чоловік вчинив стрілянину: поранено одну людину
В Одесі в одній з комунальних квартир на вулиці Льва Толстого сталась стрілянина: господар квартири вистрілив у свого знайомого через конфлікт, повідомляє поліція Одещини.За попередніми даними, між чоловіками стався конфлікт.  «Словесна перепалка закінчилася тим, що господар декілька разів вистрілив у свого 28-річного «гостя» з пістолета. Постраждалий був госпіталізований з пораненням плеча та щелепи», — кажуть у поліції.Наразі стан постраждалого задовільний.На місце події негайно прибули правоохоронці, вони затримали підозрюваного у стрілянині та вилучили у нього зброю. Її буде направлено на експертизу.Зараз чоловіка перебуває у відділі поліції. Правоохоронці встановлюють обставини події та вирішують питання про її правову кваліфікацію.
Перевірено
Зберегти