З їжею від благодійних фондів, але без даху над головою. З плівкою замість вікон другу зиму житимуть люди в червоній зоні на територіях, непідконтрольних українській владі.

Розповідає волонтерка Ольга Коссе: «Проблема з їжею вже стала другорядною. На першому місці — відбудування пошкоджених будівель, медицина. Якщо гооврити про георгафію, ми беремо ту частину, яка належить до Дебальцевого. Дебальцеве — Вуглегірськ — Нікішине — той район. Там величезні руйнування, проблем з опаленням, тому що якщо зруйнований багатоповерховий будинок, — пошкоджена вся система опалення.

 

У приватному секторі проблема з вугіллям, — люди його просто не можуть собі дозволити. Масштаби руйнувань там настільки великі, що, мені здається, його неможливо відновити. До того ж, зараз не працюють міжнародні місії, працюють лише дві, тому масового відбудовування немає, особливо у маленьких містах, селищах.
Є червона зона — це місця постійних обстрілів. Селище Спартак поблизу Донецька, Олександрівка, Старомихайлівка, Трудовські та Зелені Гаї Петровського району. Плюс територія, яка межує з Донецьким аеропортом та частина Горлівки, яка поблизу Зайцевого, Майорська. Це так і залишилося червонною зоною, бо обстріли там на деякий час призупинилися, але зараз вони поновились. Люди ночують у підвалах. Ми поки що не чули ні про які глобальні руйнування чи смерті у великій кількості, але від цього не легше». 

 

/Hromadske.Схід

Поділитись: