Економіка

ЄС дав старт позбавленню Балтії залежності від Газпрому

Економіка/ЄС дав старт позбавленню Балтії залежності від Газпрому
Зберегти
Вигляд

Польща та Литва під патронатом Єврокомісії підписали угоду про будівництво газопроводу, який повинен завершити «газову ізоляцію» прив’язаних до постачання Газпрому країн Балтії.

Угода передбачає створення першого газового інтерконектора між Польщею та Литвою. Він повинен забезпечити надходження енергетичної сировини у регіон Балтійського моря з ЄС. Трубопровід мають побудувати до кінця 2019 року.

Єврокомісія повідомила, що витрати на реалізацію проекту складуть 558 млн євро. Євросоюз профінансує з них 305 млн євро.

 

Відповідний контракт у Брюсселі підписали прем'єр-міністр Польщі Єва Копач і президент Литви Даля Грібаускайте. На церемонії також були присутні президент ЄК Жан-Клод Юнкер та прем'єри Латвії та Естонії Лаймдот Страуюм і Таав Рійвас, додали у Європейській комісії.

«Це перший інфраструктурний енергетичний проект, який поєднає балтійські країни з європейським ринком. Ми припинили енергетичну ізоляцію балтійських країн, закінчили довгу залежність від одного постачальника [РФ]", - пояснив Юнкер.

Євросоюз останні роки активно впроваджує енергетичні проекти для зменшення газової залежності від Росії. Зокрема кілька європейських газових компаній виграли суд проти Газпрому щодо умови take-or-pay (бери або плати) у контрактах з російською монополією.

hromadske.tv

/Фото: Marcin Bajer via Flickr

Пов`язані новини