Європейський Союз може розглянути різні варіанти впливу на російську владу через дії РФ у Сирії. Про це заявив президент ЄС Дональд Туск, повідомляє BBC.

«Дуже складно, навіть неможливо говорити про це (про переговори з Росією — прим. BBC), не згадуючи про напади на цивільних осіб та лікарні в Алеппо. Сьогодні рішення не прийматимуться, але я хочу підкреслити, що ЄС має зберегти всі варіанти, в тому числі санкції, якщо злочини прдовжитоимуться», — сказав Туск перед початком самміта ЄС в Брюсселі.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте також заявив, що не підтримує послаблення режиму санкцій по відношенню до Росії.

Як вказано у черновому варіанті резолюції самміта, ЄС готовий розглянути різні варіанти продовження санкцій, в тому числі додаткові обмежувальні заходи по відношенню до осіб та компаній, що підтримують режим президента Сирії Башара Асада.

Минулого тижня Велика Британія і США звернулися до російської влади із закликом допомогти покласти край війні у Сирії та не виключили нових санкцій проти Асада і його союзників.

Представник ЄС із зовнішньої політики Федерика Моегріні повідомила, що ЄС не розглядає можливості введення додаткових санкцій проти Росії у зв’язку з бомбардуванням Алеппо, однак такі заходи можуть застосувати до уряду Башара Асада.

Повідомляється, що захід і деякі арабські країни вважають, шо дійсною метою російської операції є підтримка дружнього до Москви режиму Башара Асада у громадянській війні, що триває з 2011 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ЄС мають намір обговорити введення нових санкцій відносно Росії за її роль в погіршенні ситуації в Сирії.

Поділитись: