ЄС хоче домовитися про обмеження цін на російську нафту протягом найближчих тижнів — Bloomberg
Країни—члени Європейського Союзу намагаються досягти протягом найближчих кількох тижнів політичної угоди про обмеження ціни на російську нафту.
Про таке пише Bloomberg.
За словами джерел видання, ця ініціатива, ймовірно, увійде до нового пакету санкцій, запропонованих Єврокомісією. Обмеження цін допомогло б утримати вартість сирої нафти від різкого зростання та вдарити по доходах москви.
А втім, як зазначили джерела Bloomberg, цей план стикається з багатьма перешкодами, і не факт, що матиме позитивний результат. Рішення про санкції вимагають одностайності та є особливо складними в ситуації, коли кожен член ЄС має різні енергетичні потреби.
Представники держав ЄС зустрінуться з Єврокомісією на вихідних (24-25 вересня), щоб обговорити нові санкції, які, окрім обмежень цін на нафту, можуть включати додаткові санкції проти окремих людей і галузей, таких як технології та предмети розкоші.
Джерела видання зазначили, що багато деталей ще належить узгодити, зокрема, за якою ціною встановити ліміт. Також незрозуміло, як ліміт буде діяти водночас із ембарго ЄС на російську нафту і забороною на послуги, необхідні для її доставки, узгодженими раніше.
Країни ЄС прагнуть досягти попередньої угоди щодо обмеження цін перед неформальною зустріччю лідерів ЄС у Празі 6 жовтня.
Але «одним із найбільших знаків питання» буде Угорщина, відзначає Bloomberg. Прем'єр-міністр цієї країни Віктор Орбан критикує будь-які енергетичні санкції проти рф.
Ембарго на нафту з рф
3 червня Рада Євросоюзу затвердила шостий пакет санкцій проти росії, який передбачає відмову від імпорту російської нафти. ЄС забороняє закупівлю, імпорт та перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме 6 місяців для сирої нафти та 8 місяців для інших нафтопродуктів.
Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських постачань. Однак у ЄС домовились якнайшвидше ухвалити рішення про заборону на імпорт нафти через нафтопровід.
За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купував в рф від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилав рф 400 млн доларів. Це становило близько 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії.
- Поділитися: