Лідери Євросоюзу і Туреччини погодили попередній план дій, покликаних обмежити приплив біженців до Європи, повідомив глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер на саміті в Брюсселі, повідомляє ВВС Україна.

В обмін на співпрацю щодо біженців Туреччина назвала низку вимог. Зокрема, Анкара звернулася до ЄС за допомогою в обсязі 3 млрд євро - насамперед для облаштування центрів із прийому біженців, а також попросила полегшити візовий режим для турецьких громадян, які бажають відвідати країни Шенгенської зони.

Як повідомив Юнкер, обсяг допомоги Анкарі обговорять із владою країни в найближчі дні, а процес полегшення візового режиму буде прискорений. Водночас, як повідомляють джерела в Брюсселі, низка країн висловлювали обережність щодо такого швидкого підписання домовленостей. Серед них - Греція, Кіпр і Франція.

Адже президент Європейської Ради Дональд Туск сказав на прес-конференції після саміту в Брюсселі, що має "обережний оптимізм" з приводу досягнутих домовленостей. Від початку року до Європи морем дісталися вже близько 600 тисяч біженців. Більшість із них, за даними Міжнародної організації з міграції, їдуть через Туреччину.

Вважається, що в Туреччині зараз перебувають близько двох мільйонів біженців, переважно з охопленої війною сусідньої Сирії.

Анкара закликала лідерів ЄС до створення "безпечної зони" для біженців у самій північній Сирії - проте, як зазначив Дональд Туск, втручання Росії у конфлікт в цій країні значно ускладнив втілення такого задуму.

Поділитись: