Євросоюз може відмовитися від російського газу, якщо РФ продовжить військову агресію на Донбасі та в Сирії. Про це заявила голова фракції «зелених» в Європарламенті Ребекка Хармс в інтерв'ю Deutsche Welle.

За переконанням Ребекки Хармс, запровадження економічних та персональних санкцій після анексії Криму і початку війни на Донбасі було абсолютно вірним кроком, оскільки після подій в Україні зберігати з Росією нормальні відносини неможливо.

«Зараз військові дії на сході України не такі інтенсивні, як до Мінських угод. Але війна продовжується. Тобто нашої кінцевої мети ми не досягли. Санкції ніколи не дають негайного ефекту. І тим не менше, вони нам безперечно потрібні, щоб досягти наших цілей по Сирії.

Якщо Німеччина призупинить роботу над «Північним потоком-2», ми припинимо імпорт російського газу. А це означає, що російський бюджет перестане отримувати доход, з якого Москва фінансує свою військову машину», — зазначила виданню Хармс.

Парламентарка впевнена, що якщо Росія продовжить свою агресію, потрібно буде переглянути енергетичні відносини.

«У нас є альтернативна стратегія закупівлі газу, є свої технології виробництва електроенергії. Це дозволить нам бути більш незалежними. Ми мусимо продемонструвати Росії, що подальша ескалація позначиться, в тому числі, і на співробітництві в енергосекторі», — підкреслила Хармс.

Нагадаємо, 17 жовтня лідери країн Євросоюзу обговорювали можливість введення нових санкцій відносно Росії за її роль в погіршенні ситуації в Сирії.

Поділитись: