ЄС готує документ із 5 вимогами до Британії, пов'язаними з Brexit.

ЄС ризикує посилити напруженість із Британією щодо Brexit через оприлюднення в найближчі дні документу із п'ятьма жорсткими позиціями, в тому числі щодо обов'язку британців вирішити проблему ірландського кордону.

Про це повідомляє видання The Guardian, у розпорядженні якого є новий документ.

Згідно з документом, Мішель Барньє, головний переговірник ЄС, закликає Велику Британію розробити «рішення», яке унеможливить створення жорсткого кордону та яке гарантуватиме мир на острові.

Повідомляється, що «ірландський документ» є одним з п'яти, які будуть опубліковані Європейською комісією в найближчі дні.

Кожен документ орієнтований на день виходу Британії із ЄС — 29 березня 2019 року. Окрім ірландського питання, він включає:

- вимогу до Британії прийняти закон про «постійний захист» спеціальних продуктів, таких як сир Пармська шинка та фета, а також французьку бордово-іспанську каву. Брюссель хоче забезпечити захист від британських копійців після Brexit понад 3300 продуктів харчування та напоїв.

- забезпечення того, що будь-які товари, що перевозяться на день Brexit, підпадають під юрисдикцію Європейського суду. По суті, британські компанії та британський уряд підлягають штрафам у Брюсселі за порушення законодавства ЄС щодо ПДВ та митних правил.

- попередження уряду про те, що він повинен гарантувати стандарти захисту даних ЄС щодо класифікованих документів ЄС. Якщо ні, ЄС хоче, щоб ці документи були стерті або знищені.

- забезпечення відсутності дискримінації компаній ЄС, які проводять державні інфраструктурні проекти, що розпочались до Brexit.

Раніше повідомлялося, що прем’єр Британії готова заплатити ЄС 54 млрд євро за Brexit . 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: