Економіка / Гроші

ЄС надасть 100 млн євро на удосконалення транспортної інфраструктури на заході України

Мінінфраструктури
Економіка/Гроші/ЄС надасть 100 млн євро на удосконалення транспортної інфраструктури на заході України
Зберегти
Вигляд
Україна підписала угоду з Європейським інвестиційним банком та Євросоюзом про залучення близько 100 мільйонів євро на удосконалення дорожньої та залізничної інфраструктури на заході України.

Зокрема, фінансовою угодою «Транспортний зв'язок в Україні — Фаза 1» передбачено надання 50 мільйонів євро Європейським інвестиційним банком та ще 50 мільйонів євро Євросоюзом. Кошти спрямують на «підвищення швидкості, комфортності та економічності перевезень, а також забезпечення безпеки руху на автомобільних шляхах у західному регіоні України».

Зазначається, що за кошти ЄС будуть покращувати автодорожнє сполучення у Львівській, Рівненській та Тернопільській областях, зокрема будувати дорожні розв’язки, об'їзні дороги навколо міст. Також планується підвищувати безпеку дорожнього руху.

Також програмою передбачено розвиток залізничної інфраструктури та фінансування досліджень щодо створення в Україні транспортних логістичних центрів.

Раніше повідомлялось, що ЄС надасть Україні 54 мільйони євро на програму підвищення енергоефективності.

Раніше повідомлялось, що німецький уряд розглядає питання виділення Україні 10 мільйонів євро на питання енергоефективності.

11 грудня ЄС офіційно перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.

500 мільйонів євро виділили у рамках макроекономічної програми для України, загальний обсяг якої складає 1 мільярд євро. Ці кошти є надзвичайно важливими для України, адже їх зарахують напряму до державного бюджету, що дозволить у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями держави.

16 листопада президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 мільярд євро.

Нагадаємо, що парламент схвалив угоду про залучення 1 мільярду євро від ЄС 8 листопада.

14 вересня Україна та ЄС підписали кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро.

Пов`язані новини