ENRU

ЄС надасть 1,5 млн євро на розслідування воєнних злочинів у Сирії

Європейський союз виділить 1,5 мільйони євро на розслідування воєнних злочинів у Сирії.

Про це повідомляє прес-служба Європейської комісії.

«ЄС надасть 1,5 млн євро на підтримку міжнародного, неупередженого і незалежного механізму сприяння розслідуванню і судовому переслідуванню осіб, відповідальних за найсерйозніші злочини з порушення міжнародного права, учинені в Сирії», — ідеться в повідомленні.

ЄС вважає, що такі злочини «не повинні залишатися безкарними, жертви повинні отримати компенсацію, а мир залишається першочерговою метою».

«Правосуддя жертв є ключовим для ефективного і всеосяжного процесу примирення в Сирії. Ось чому особи, відповідальні за воєнні злочини, повинні бути притягнуті до відповідальності і як можна швидше», — заявила Верховний представник Європейського союзу в закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Могеріні.

Зазначимо, що розслідування порушень та їх усунення прописані у Стратегії ЄС щодо Сирії, ухваленій 3 квітня 2017 року.

Раніше повідомлялося, що ЄС запровадить санкції проти причетних до хімічних атак у Сирії. Одна з найбільших хімічних атак сталася 4 квітня в Хан-Шейхуні. Тоді загинули понад 90 осіб. 

Війна в Сирії триває з 2011 року. У березні 2013-го режим Асада вперше звинуватили в застосуванні хімічної зброї при штурмі Алеппо. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram