ЄС надасть «Укрзалізниці» гроші на розвиток пунктів пропуску до Польщі, Румунії, Словаччини й Угорщини

Європейський Союз уперше безповоротно виділить кошти на залізничні проєкти в Україні. «Укрзалізниця» отримає гроші на розвиток прикордонних переходів із Польщею, Румунією, Словаччиною й Угорщиною.
Про це повідомляє пресслужба «Укрзалізниці».
Гроші, зокрема, спрямують на розбудову пунктів пропуску з Польщею Ягодин — Дорогуськ та Мостиська ІІ — Медика. Роботи також проводитимуть на пункті Чоп — Чєрна над Тисою / Захонь, який сполучає Україну зі Словаччиною та Угорщиною. Там планують розбудувати інтермодальний термінал і прилеглу інфраструктуру на станції Чоп.
Крім того, фахівці реконструюють станційні колії 1435 мм на станціях Вадул-Сірет і Глибока-Буковинська в межах спільних із румунською стороною проєктів.
«Ми розвиватимемо найперспективніші переходи з країнами ЄС, інфраструктура яких потребує модернізації», — зазначив голова правління «Укрзалізниці» Євген Лященко.
Фінансування відбудеться через фонд «Механізм "Сполучення Європи"» (CEF). Директор департаменту стратегії та трансформації «Укрзалізниці» Олег Яковенко наголосив, що співпраця із CEF — новий інструмент для України.
Він розповів, що вже у вересні відбудеться наступна подача проєктів. Зокрема, у планах «Укрзалізниці» займатися розвитком залізничних коридорів TEN-Т (транс'європейських транспортних мереж) із євроколією 1435 мм для вантажного й пасажирського сполучення з Євросоюзом.
«Механізм "Сполучення Європи"»
Шостого червня на Львівщині очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков та єврокомісарка з питань транспорту Адіна Велян підписали угоду про долучення української сторони до європейської програми «Механізм "Сполучення Європи"» (CEF).
У межах договору мають покращити транспортне сполучення з ЄС, розвивати транс’європейську транспортну мережу й налагодити експорт з України до ЄС. Програма передбачає залучення фінансування ЄС — на розвиток взаємопов’язаних європейських мереж у сферах транспорту, енергетики й цифрових послуг.
Загальний бюджет програми до 2027 року, разом з енергетичною і цифровою частинами, становить 33 мільярди євро.
Авторка: Анетт Абрамова
- Поділитися: