Ця технічна допомога є частиною міжнародного проекту СУРКАП, що зміцнює потенціал прикордонного відомства України із захисту кордону

Технічне обладнання та транспортні засоби вартістю два мільйони євро передали житомирській Держприкордон службі України. Ця технічна допомога є частиною міжнародного проекту СУРКАП, що зміцнює потенціал прикордонного відомства України із захисту кордону. 

Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ). Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Загалом Держприкордонслужбі України передали 25 позашляховиків «Volkswagen Amarok Pickup Trendline», 6 мінібусів «Volkswagen T6 Kombi», 45 мотоциклів «Enduro PR4», 10 квадроциклів «Outlander L Max 570 DPS», 30 тепловізійних бінокулярів «Archer TGX-8/75-640», 4 комплекти системи бездротового спостереження «Defendec» та майже 70 пар бігових лиж.

Зразки техніки, наданої житомирським прикордонникам, dpsu.gov.ua

Повідомляється, що захід відбувся за участі керівництва Державної прикордонної служби України, області та міста, партнерів з Представництва ЄС в Україні та Міжнародної організації з міграції в Україні.

«Сьогодні ми маємо честь отримати від Європейського Союзу технічні засоби охорони кордону на загальну суму 2,2 мільйони євро. Сучасне обладнання та транспортні засоби допоможуть підрозділам Північного регіонального управління забезпечити надійну охорону українсько-білоруського кордону», – сказав перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Василь Серватюк.

Зразки техніки, наданої житомирським прикордонникам, dpsu.gov.ua

Секторальний менеджер Представництва ЄС в Україні Стефан Далгрен наголосив, що Європа має бути впевненою, що українські кордони захищені краще.

«Сьогоднішня передача обладнання уже не перша. У нас дуже тісна співпраця з Держприкордонслужбою, яка розпочата з 2000-х років. Дані дії дають зрозуміти, що ЄС вбачає дуже велику важливість України», — сказав він.

Зустріч місцевого керівництва Держприкордонслужби України та представництва ЄС, dpsu.gov.ua

Повідомляється, що проект ЄС «Підвищення потенціалу у сфері охорони кордону та двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю» розпочалася в квітні 2014 року. Загальний бюджет проекту, порівно розділений між двома країнами, становить 5,35 мільйонів євро.

Проект співфінансується Міністерством закордонних справ Румунії, МОМ та прикордонними відомствами України та Білорусі. До весни 2017 року проект підвищить ефективність захисту кордону між Україною та Білоруссю завдяки закупівлі обладнання, візитам до ЄС для обміну досвідом, семінарам щодо інтегрованого управління кордонами.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile