Європейський Союз не довіряє звинуваченням у шпигунстві, які ФСБ Росії висовує журналісту українського інформаційного агентства «Укрінформ» Роману Сущенко.

Про це заявив голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми засуджуємо затримання кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка в Москві, якого звинувачують в шпигунстві. Ми не довіряємо цим звинуваченням», — повідомив Мінгареллі в ході конференції з питань безпеки журналістів, що пройшла в Києві 25 жовтня.

Нагадаємо, що 30 вересня у Москві було затримано власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка.

Російське ФСБ заявляє, що він є співробітником головного управління розвідки Міноборони України. Лефортовський суд Москви 1 жовтня заарештував Сущенка на 2 місяці.

На думку адвоката Марка Фєйгіна, затримання в Москві українського журналіста і звинувачення його у шпигунстві виглядає як чергова пропаганда Кремля.

МЗС України вважає, що затримання Сущенка у Москві порушує норми міжнародного права. Україна звернулася до всіх міжнародних організацій з проханням докласти зусиль для його визволення.  

Комітет захисту журналістів закликає Росію звільнити Сущенка або оприлюднити докази, що він і справді шпигував на території Росії.

Українська делегація в ООН порушить питання щодо незаконного затримання та арешту Сущенка на Генасамблеії.

7 жовтня ФСБ пред’явила Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві

Апеляційну скаргу щодо арешту українського журналіста Романа Сущенка у Москві розглянуть  27 жовтня.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile