ENRU

ЄС не підтримує ідею Порошенка про паспорти старого зразка для Криму і Донбасу

Євросоюз не підтримує ініціативу президента України Петра Порошенка щодо видачі жителям анексованого Криму та окупованого Донбасу закордонних паспортів старого зразка.

Таку позицію висловив голова представництва Європейського союзу в Україні Хюґ Мінгареллі на відкритті виставки карикатур «Шлях України до безвізового режиму» у Києві, передає УНІАН.

Він зауважив, що безвіз має запрацювати для всіх без винятку громадян, в тому числі тих, які проживають в анексованому Криму і непідконтрольних районах Донбасу, могли подорожувати до країн-членів ЄС, використовуючи український біометричний паспорт.

«Тому що деякі представники української влади заявляли, що люди з Криму і тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей, не зможуть одразу ж подорожувати. Це зовсім не відповідає нашому розумінню. Усі українські громадяни, де б вони не жили, за наявності біометричного паспорта, можуть здійснювати подорожі без візи», – наголосив Мінгареллі.

Він зауважив, що ця позиція ЄС була доведена до української влади.

Раніше Порошенко припускав видачу закордонних паспортів старого зразка українцям, які проживають на окупованих територіях Донбасу та Криму.

Нагадаємо, 11 травня Рада ЄС остаточно затвердила рішення про надання Україні безвізу.

Після введення Європейським Союзом безвізового режиму, громадяни України зможуть відвідувати без віз 30 країн, які входять до Шенгенського простору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безвіз з Європою: 15 практичних речей, які вам допоможуть.

Як скористатися «безвізом» на автівці: інструкція від МВС.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram