Європейська рада запровадила санкції проти людей та компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту з Росії до анексованого Криму.

Про це повідомляє пресслужба Європейської ради. 

Рішення ухвалили 1 жовтня. У санкційний список потрапили дві людини та чотири юридичні особи. ЄС заборонив їм в’їзд на свою території та заморозив активи.

Зазначається, що ці люди та організації були залучені до будівництва мосту і залізничних колій, а їхні дії підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України. 

Заборона на поїздки передбачає як в’їзд, так і транзит через територію ЄС, а замороження активів стосується коштів або економічних ресурсів як фізичних, так і юридичних осіб. Крім того, громадянам та компаніям Євросоюзу заборонено надавати кошти, тим, хто потрапив під санкції.

Хто тепер під санкціями?

До списку внесли Александра Ганова, генерального директора «Гранд Сервис Экспресс», яка здійснює залізничне сполучення між Росією і незаконно анексованим Кримом, та Леоніда Риженькіна, заступника генерального директора з інфраструктурних проєктів ТОВ «Стройгазмонтаж», який з 2015 року займався будівництвом моста через Керченську протоку.

Під санкції потрапили також 4 компанії: «Ленпромтранспроект», «Дирекция по строительству железной дороги Беркакит‐Томмот‐Якутск», «Крымская железная дорога» і «Крымская первая страховая компания».

Що за санкції?

ЄС ввів санкції 17 березня 2014 року у відповідь на дії, що були спрямовані на підрив та дестабілізацію територіальної цілісності України. Загалом до цього санкційного списку уже потрапили 177 людей та 48 установ.

У 2018 році Євросоюз офіційно запровадив санкції щодо шести російських компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту.

Інші заходи ЄС включають економічні санкції, спрямовані проти деяких секторів російської економіки, та обмеження в економічних відносинах із Кримом та Севастополем.

Поділитись: