ЄС офіційно звинуватив «Газпром» у порушенні антимонопольного законодавства

default/ЄС офіційно звинуватив «Газпром» у порушенні антимонопольного законодавства
Зберегти
Вигляд

Європейська комісія висунула офіційні звинувачення російському «Газпрому» щодо домінуючої позиції на ринку Центральної та Східної Європи, що порушує антимонопольне законодавство ЄС.

Про це заявила європейський комісар з питань конкурентоспроможності Маргрет Вестагер, передає УНІАН.

«Сьогодні було ухвалено рішення щодо заяви про заперечення проти деякої діяльності Газпрому. Це стосується вісьмох різних країн - Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини та Болгарії. Газпром домінує на цих всіх ринках. У заяві щодо заперечення ми сказали, що наша попередня точка зору полягає у тому, що Газпром зловживає своєю домінуючою позицією», – повідомила вона.

Вестагер нагадала, що Комісія проводить перевірку Газпрому з вересня 2011 року, а формальна процедура була розпочата у червні 2012. 

«Ми бачили у нашій базі даних, так це те, що Газпром виставляє несправедливу високу ціну у п`яти різних країнах - Естонії, Латвії, Литві, Польщі та Болгарії... Ми також заявили, що Газпром використовує свою домінуючу позицію у постачанні газу, щоб отримати від споживачів не пов`язані зобов`язання щодо газової інфраструктури. Зокрема докази цього знайдені у Польщі щодо Ямалу та у Болгарії щодо Південного потоку. Ми бачимо, що це триває достатньо довго і що це продовжується», – розповіла єврокомісар щодо змісту звинувачень.

Тепер ЄС чекатиме відповіді Газпрому.

«У них є 12 тижнів, щоб це зробити у письмовій формі. Газпром також запрошується зібрати слухання, де вони можуть представити справу. На цій стадії всі варіанти є відкритими»,– заявила Вестагер.