ЄС попередив Угорщину через загрозливий для університету Сороса закон

13 липня, 2017 23:05
default/ЄС попередив Угорщину через загрозливий для університету Сороса закон
Зберегти
Вигляд
Європейський союз дав Угорщині термін в один місяць, щоб дати відповідь на занепокоєння щодо суперечливого закону про освіту, який критикують за його невідповідність праву ЄС.

Європейський союз дав Угорщині термін в один місяць, щоб дати відповідь на занепокоєння щодо суперечливого закону про освіту, який критикують за його невідповідність праву ЄС.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Якщо Будапешт не дасть відповіді, що задовольнить ЄС, Євросоюз почне проти Угорщини юридичні процедури, повідомив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Це офіційне попередження стало вже другим кроком ЄС за процедурою юридичної реакції на дії країни, що порушує правила Євросоюзу.

До третього кроку — запровадження санкцій проти країни-порушника, серед яких, зокрема, припинення права голосу країни в Євросоюзі, — в ЄС наразі не вдавалися ще жодного разу.

Крім того, в четвер ЄС попередив Угорщину, що її новий закон про обмеження іноземного фінансування неурядових організацій не відповідає нормам Євросоюзу. В цій процедурі це наразі перший крок.

Нагадаємо, на початку квітня угорський парламент ухвалив поправки до закону, згідно з яким Центрально-Європейський Університет може втратити можливість видавати дипломи про вищу освіту.

У зв'язку з цим в ЄС заявили про намір ввести штрафи проти Угорщини через загрозу закриття університету Сороса. Пізніше прем'єр-міністр Віктор Орбан узяв до уваги критику з боку Єврокомісії і висловив намір виконати її вимоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як спроба закриття міжнародного університету в Будапешті вплине на весь регіон.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# джорд сорос
Пов`язані новини