ENRU

ЄС позиватиметься проти Ірландії через зволікання зі стягненням €13 млрд з Apple

Європейський союз подасть позов до Європейського суду проти уряду Ірландії через те, що влада країни досі не стягнула з компанії Apple податків на суму 13 мільярдів євро.

Про це йдеться в прес-релізі Європейської комісії, передає Reuters.

«Більше року пройшло з того часу, як Єврокомісія ухвалила це рішення, а Ірландія досі не стягнула гроші, навіть частково. У питаннях справедливого оподаткування нам слід діяти швидко», – заявила член Єврокомісії з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

Термін стягнення, встановлений Єврокомісією, закінчився ще 3 січня 2017 року. За словами Вестагер, Єврокомісія може накласти санкції на Ірландію у зв'язку зі справою Apple.

У свою чергу, в уряді Ірландії висловила розчарування у зв'язку з рішенням ЄС, назвавши його «абсолютно зайвим», а також зауважили, що міністерство фінансів «направило істотні ресурси на вирішення цього питання (стягнення податку з Apple – ред.)».

У серпні 2016 року за результатами розслідування щодо Apple Єврокомісія дійшла висновку, що Ірландія надавала корпорації невиправдані податкові пільги, в результаті чого країна недоотримала 13 мільярдів євро.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram