Європейський центральний банк з 27 січня припиняє друк банкнот номіналом 500 євро. Їх припинять друкувати 17 із 19 національних центральних банків країн Єврозони.

Центральні банки Німеччини та Австрії продовжать випускати банкноти номіналом 500 євро до 26 квітня 2019 року, після чого так само припинять це робити.

Зазначається, що попри припинення випуску, банкноти залишаться платіжним засобом на території Єврозони. Так само, їх продовжуватимуть обмінювати банки України.

Банкнота номіналом у 500 євро є однією з найбільш платоспроможних банкнот у світі. Через це такі банкноти часто підробляли шахраї. Також їх використовували для перевезення нелегально отриманих грошей торгівці зброєю та наркотиками. Зокрема через це у ЄС ухвалили рішення поступово вивести з обігу ці гроші.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що в Україні найчастіше підроблюють банкноти номіналом 500 гривень.

Раніше в Національному банку підрахували, що на кожного українця в середньому припадає 66 банкнот та 293 монети різних номіналів.

Нагадаємо, що з 1 липня НБУ запровадив практику округлення сум готівкових покупок у зв’язку з припиненням обігу монет номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок.

Також повідомлялось, що від початку свого введення в обіг, українська гривня знецінилась у 14 разів.

Поділитись: