ЄС продовжив до 2025 року тимчасовий захист для українських біженців

Європейський Союз продовжив дію тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2025 року.

Про це повідомляє Європейська рада.

З тимчасовим захистом біженці з України отримують право на місце проживання в ЄС, доступ до ринку праці, медичну допомогу та освіту для дітей.

На сайті Євроради зазначається, що тимчасовий захист у ЄС отримали вже 4,1 мільйона українських біженців.

На гуманітарну допомогу втікачам від війни ЄС надав 2,62 мільярда євро. Також ЄС здійснює фінансову й технічну підтримку держав-членів, які приймають біженців.

Трохи контексту

ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року за одностайним рішенням держав-членів, і її продовжили до березня 2024 року.

Директива про тимчасовий захист забезпечує доступ до прав у ЄС, включно з правом на проживання, доступом до ринку праці, житла, соціальної, медичної та іншої допомоги.

Вона також допомагає запобігти тиску на національні системи надання притулку й дозволяє державам-членам керувати прибуттями в упорядкований та ефективний спосіб.

Єврокомісія вважає, що причини для тимчасового захисту українців досі залишаються.

Українські біженці в Європі

За даними Євростату, станом на кінець червня понад 4,1 мільйона громадян країн, які не входять до ЄС, мали статус тимчасового захисту у зв’язку з російським вторгненням в Україну.

Найбільше біженців прихистила Німеччина — 1 153 865 людей, або 28% від загальної кількості, а також Польща (971 080) та Чехія (357 540).

Водночас у чотирьох країнах спостерігалося зниження кількості людей, які користуються тимчасовим захистом: Польща (-4700), Португалія (-2520), Естонія (-1885) і Франція (-985).