Життя

ЄС ратифікує Паризьку кліматичну угоду

Життя/ЄС ратифікує Паризьку кліматичну угоду
Зберегти
Вигляд

Європейський Союз має намір наступного тижня ратифікувати Паризьку кліматичну угоду, щоб уже цього року вона набула чинності.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Комісар ЄС з питань клімату Магель Аріас Канете назвав п'ятницю, 30 вересня, «історичним днем» після завершення засідання міністрів екології країн Союзу. На зустрічі домовилися про якнайшвидшу ратифікацію Паризької кліматичної угоди, тож уже наступного тижня Європарламент зможе ратифікувати документ.

Для глобального застосування положень Паризької угоди потрібна ратифікація 55 країн, відповідальних за щонайменше 55 відсотків світових викидів шкідливих газів.

На сьогодні до угоди приєднались 61 країна, які загалом відповідальні за 48 відсотків викидів. Коли ж Євросоюз приєднається до угоди, вона набуде чинності.

Якщо ж ЄС не ратифікує угоду до 7 жовтня, то не матиме права голосу на наступній кліматичні конференції, що відбудеться на початку листопада.

Паризька кліматична угода була ухвалена в грудні 2015 року. Тоді представники 195 країн домовилися скорочувати обсяги викидів шкідливих газів в атмосферу, аби стримати підвищення температури повітря на планеті до кінця цього століття в межах двох градусів за Цельсієм від рівня доіндустріальної епохи.

Урочиста церемонія підписання угоди відбулася в квітні 2016 року у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

Нагадаємо, 14 липня до Угоди приєдналася Україна, а 3 вересня — США і Китай. Польща підпише Паризьку кліматичну угоду лише на власних умовах. Кандидат в президенти США Дональд Трамп денонсувати Угоду в разі перемоги на виборах, проти чого виступили сотні американських учених.

Пов`язані новини