Верховний представник Європейського Союзу у закордонних справах Федеріка Могеріні і Єврокомісія прийняли спільний документ, який визначає засади нової стратегії ЄС у відносинах з Китаєм.

Відповідний документ визначає взаємозв'язки з Пекіном на найближчі п'ять років, передає «Інтерфакс-Україна».

«Європейський союз і Китай вже співпрацюють в значному числі областей: ми взаємодіємо по великим міжнародним та політичним темам нашої епохи, таким як Іран, Сирія, Афганістан, міграція і кліматичні зміни. Але ми можемо і повинні робити більше, щоб об'єднати зусилля Європейського союзу та Китаю», — заявила Могеріні.

Документ вказує на значні можливості в контексті взаємин, зокрема, з метою створення робочих місць і пожвавлення економічного зростання в Європі і рішучої підтримки зростаючого відкриття китайського ринку для європейських підприємств.

Спільний документ також робить акцент на можливості співробітництва та посиленого партнерства між ЄС і Китаєм в галузі міжнародної політики та безпеки.

Нагадаємо, у квітні Росія вибула з трійки найбільших торгових партнерів Євросоюзу. На першому місці знаходиться США (619 млрд євро), а на другому — Китай (521 млрд євро).

Поділитись: