Найбільші кредитори Греції — Міжнародний валютний фонд та Євросоюз — розмірковують над можливістю часткового пробачення державного боргу у розмірі 248 мільярдів євро.

Найбільші кредитори Греції — Міжнародний валютний фонд та Євросоюз — розмірковують над можливістю часткового пробачення державного боргу у розмірі 248 мільярдів євро.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Зокрема, повідомляється, що обсяг державного боргу Греції наприкінці програми макрофінансової підтримки країни у серпні 2018 року, стане критично великим. Тому найбільші кредитори планують обговорити його майбутнє на спеціальній зустрічі у Софії (Болгарія), яка відбудеться 27 квітня.

«Єврозона досягла важливого моменту. Тепер нам необхідно перейти до обговорення про майбутні заходи щодо державного боргу Греції», — сказав міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер.

Крім цього, бюджет Греції протягом двох останніх років був профіцитним, що показує  готовність економіки країни перейти до виплати заборгованості.

Також кредитори пропонують прив’язати виплати заборгованості урядом Греції до її макроекономічних показників: якщо економіка буде зростати — виплати збільшуватимуться, якщо ж країна відчуватиме економічні труднощі, то виплати будуть зменшуватись або відмінятись.

Нагадаємо, що нещодавно в Євростаті повідомили, що Греція знову очолила рейтинг країн Європи за обсягом державного боргу.

Раніше в ЄС погодили черговий транш допомоги Греції на суму 6,7 мільярдів євро. Загалом, від початку кризи ЄС виділив на підтримку цієї країни 187,7 мільярдів євро.

Також повідомлялося, що міністри фінансів Єврозони погодили виділення чергового пакету макрофінансової допомоги, який мав надійти ще в лютому 2018 року.

23 лютого 2017 року МВФ не підтримав списання боргів Греції.

Поділитись: