УКРАЇНА

ЄС: Успіх е-декларування оцінюватиметься по ефективному функціонуванню

УКРАЇНА/ЄС: Успіх е-декларування оцінюватиметься по ефективному функціонуванню
Зберегти
Вигляд

Європейський союз закликає владу України забезпечити Національне антикорупційне агентство всіма ресурсами для ефективної роботи системи електронного декларування доходів, йдеться в заяві представництва ЄС.

«Важливо, щоб повна відповідальність за управління системою залишалася за Національним агентством з питань запобігання корупції, а також щоб забезпечувалася незалежність і чесність НАЗК. Також важливо, щоб НАЗК було забезпечено усіма необхідними фінансовими і людськими ресурсами, щоб вона могла виконувати свою роль у відповідності з міжнародними зобов'язаннями України», – йдеться в заяві.

Європейське співтовариство підкреслює, що повторний запуск системи електронного декларування доходів, яка отримала сертифікацію, 1 вересня є ще одним важливим кроком у боротьбі проти корупції в Україні.

«Це є ключовим фактором для продовження успішного процесу реформ. Технічні проблеми, з якими зіткнулася система після свого запуску, мають бути вирішені якомога швидше», – сказано у повідомленні.

Кінцевий успіх системи електронного декларування буде оцінюватися не за її формальному запуску, а по її ефективному та безперебійному функціонуванню, сказано в заяві.

«Воно, зокрема, передбачає кримінальну відповідальність за подання неправдивих декларацій. Більш того, публічна підзвітність є основоположним принципом, що стоїть в основі системи електронного декларування для запобігання та протидії корупції серед державних службовців», – наголосили в ЄС.

Нагадаємо, що Національне агентство з питань запобігання корупціїзатвердило запуск реєстру електронних декларацій 1 вересня. 

Разом з тим, після запуску 1 вересня система електронного декларування поки не приймає декларації.

Пов`язані новини
Політика
22 листопада 2018
Конституційний суд схвалив зміни до Конституції щодо інтеграції в ЄС та НАТО
Конституційний суд надав позитивний висновок щодо президентського законопроекту про внесення змін до Конституції про інтеграцію України до Євросоюзу та НАТО. Про це заявила представниця президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.За таке рішення проголосували 14 суддів Конституційного суду, що становить більшість голосів. Таким чином, запропоновані зміни визначити такими, що відповідають чинній Конституції, тому вони можуть бути підтримані парламентом.Висновок стосувався відповідності законопроекту статтям 157 і 158 Конституції.Стаття 157 — «Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України».Стаття 158 — «Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту».Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав ініційований президентом України Петром Порошенком проект змін до Конституції, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.3 вересня Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз.Про наміри зареєструвати такий законопроект Петро Порошенко заявив у День Незалежності України.Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпекуГенсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти