Європейський союз закликає владу України забезпечити Національне антикорупційне агентство всіма ресурсами для ефективної роботи системи електронного декларування доходів, йдеться в заяві представництва ЄС.

«Важливо, щоб повна відповідальність за управління системою залишалася за Національним агентством з питань запобігання корупції, а також щоб забезпечувалася незалежність і чесність НАЗК. Також важливо, щоб НАЗК було забезпечено усіма необхідними фінансовими і людськими ресурсами, щоб вона могла виконувати свою роль у відповідності з міжнародними зобов'язаннями України», – йдеться в заяві.

Європейське співтовариство підкреслює, що повторний запуск системи електронного декларування доходів, яка отримала сертифікацію, 1 вересня є ще одним важливим кроком у боротьбі проти корупції в Україні.

«Це є ключовим фактором для продовження успішного процесу реформ. Технічні проблеми, з якими зіткнулася система після свого запуску, мають бути вирішені якомога швидше», – сказано у повідомленні.

Кінцевий успіх системи електронного декларування буде оцінюватися не за її формальному запуску, а по її ефективному та безперебійному функціонуванню, сказано в заяві.

«Воно, зокрема, передбачає кримінальну відповідальність за подання неправдивих декларацій. Більш того, публічна підзвітність є основоположним принципом, що стоїть в основі системи електронного декларування для запобігання та протидії корупції серед державних службовців», – наголосили в ЄС.

Нагадаємо, що Національне агентство з питань запобігання корупціїзатвердило запуск реєстру електронних декларацій 1 вересня. 

Разом з тим, після запуску 1 вересня система електронного декларування поки не приймає декларації.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile