Економіка

ЄС відреагував на резонансу поправку до держбюджету

Економіка/ЄС відреагував на резонансу поправку до держбюджету
Зберегти
Вигляд

Європейський союз узгодив офіційну позицію про скандальну ситуацію, яка склалася через включення до Держбюджету норми, яка відклала до 2017 року запровадження електронних декларацій про майно і доходи держслужбовців і офіційних осіб. Про це повідомляє «Європейська правда».

Дипломати нагадали, що наприкінці грудня «українське керівництво взяло зобов'язання, що в першому кварталі 2016 року працююче Національне агентство з запобіганню корупції і відразу після - буде запущений механізм перевірки активів і можливих конфліктів інтересів держслужбовців».

«Це означає, що НАЗК повинно розпочати діяльність до 1 квітня 2016 року. До цього часу повинні бути призначені всі п'ять членів і повинен тривати набір інших співробітників.

Це також означає, що система електронних декларацій повинна бути запущена як найшвидше, а агентство повинне отримати можливість перевіряти не тільки ці, а й старі декларації держслужбовців ...

І незалежно від того, коли буде завершено створення системи електронних декларацій, залишається в силі зобов'язання української влади про перевірку вже існуючих паперових декларацій», - йдеться в поясненні ЄС.

5 грудня депутат від «Блоку Петра Порошенка», член комітету з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак повідомив, що нардеп від «Волі народу» Андрій Деркач виявився автором поправки, яка передбачає відтермінування запровадження електронних декларацій до 2017 року.

Нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про скасування поправки в Закон «Про державний бюджет України на 2016 рік», яка відтерміновує запровадження електронних декларацій до 2017 року.

Пов`язані новини