ЄС викрив російську кампанію поширення пропаганди на підтримку рф у війні проти України

Рада Європейського Союзу запровадила нові обмеження щодо семи росіян та п’яти організацій, відповідальних за проведення кампанії з дезінформації та поширення пропаганди на підтримку рф у війні проти України.

Про це йдеться у пресрелізі на сайті Ради ЄС.

У ЄС викрили кампанію з маніпулювання інформацією під назвою RRN (Recent Reliable News). Ця кампанія мала на меті спотворити інформацію та поширити пропаганду на підтримку війни рф проти України.

Поширення дезінформації відбувалося через фейкові сайти й акаунти в соцмережах, що імітують відомі ЗМІ та урядові портали європейських держав. Розповсюдженню кампанії сприяли зокрема державні органи рф.

«Ця скоординована та цілеспрямована інформаційна маніпуляція є частиною ширшої гібридної кампанії росії проти ЄС та його країн-членів», — йдеться у повідомленні.

Санкції запровадили проти інтернет-видання Inforos. У ЄС зазначають, що ця компанія пов’язана з російською військовою розвідкою і контролює понад 270 фейкових сайтів із проросійською пропагандою.

Під обмеження потрапила автономна некомерційна організація «Діалог». У повідомленні йдеться, що її створив Департамент інформації та технологій Москви, а сама організація «тісно пов'язана з адміністрацією президента рф».

Також у підсанкційний список додали Інститут російської діаспори та дві російські ІТ-компанії, залучені до дезінформаційної кампанії RRN, серед них: «Агентство соціального проєктування» та «Структура національних технологій».

За причетність до дій, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету й незалежності України, під санкції Євросоюзу потрапили:

  • Тимофій Васильєв — керівник відділу стратегічного управління російської автономної некомерційної організації «Діалог»;
  • Ілля Гамбачідзе — засновник двох російських компаній: «Агентство соціального проєктування» та «Структура національних технологій»;
  • Олександр Старунський — офіцер російської військової розвідки та засновник Інституту російської діаспори;
  • Анастасія Кирилова та Ніна Дорохова — засновниці та генеральні директорки пропагандистського інтернет-видання Inforos;
  • Сергій Пантелєєв — співробітник російської військової розвідки та засновник Інституту російської діаспори;
  • Денис Тюрін — офіцер російської військової розвідки та засновник Inforos.

Наразі близько 1800 людей та компаній перебувають під санкціями ЄС через дії, спрямовані проти України. Європейський Союз заморозив їхні активи, а громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти.

Люди, на яких накладені санкції, не можуть в’їжджати на територію ЄС та пересуватися нею.

Автор: Олександр Донець