Технології / Штучний інтелект

ЄС випробує детектори брехні зі штучним інтелектом на кордонах країн

New Scientist
Технології/Штучний інтелект/ЄС випробує детектори брехні зі штучним інтелектом на кордонах країн
Зберегти
Вигляд
Європейський союз випробує систему штучного інтелекту, названу iBorderCtrl, яка виявлятиме людей, що надають неправдиві дані під час перетину кордону Угорщини, Латвії та Греції.

Система iBorderCtrl стала частиною експериментальної програми, яку курує Угорська національна поліція. Дослідження триватиме шість місяців і проходитиме на чотирьох пунктах перетину кордонів.

Віртуальний співрозмовник ставитиме питання мандрівникам. Наприклад: «Що у вашій сумці? Якщо ви відкриєте її та покажете вміст, чи відповідатиме воно вашій відповіді?». При цьому камера запише реакцію людини, а штучний інтелект проаналізує виявлені мікрожести, щоб винести вердикт.

За словами авторів, він враховує вік, етнічну приналежність і особливості мови. Якщо відповіді задовольнять алгоритм, він видасть QR-код для проходження кордону. В іншому випадку мандрівника перенаправляють до прикордонних співробітників для повторної перевірки. Проте програма не зможе заборонити будь-кому перетинати кордон, поки знаходиться в експериментальному режимі.

Попередню версію програми вже випробовували в лабораторних умовах. Тоді їй показали 30 людей, половині з яких наказали брехати. Система змогла розпізнати брехню в 76 відсотках випадків. Водночас, автори запевняють, що зможуть довести цей показник до 85 відсотків.

Однак, з огляду на те, що через Євросоюз щорічно подорожують 700 мільйонів чоловік, навіть успішна верифікація з 85 відсотками може створити додаткові проблеми та затримки на кордонах. Про подальшу доцільність її застосування судитимуть за підсумками експерименту.

Раніше Євросоюз схвалив новий режим санкцій за використання хімзброї

Пов`язані новини